Pressroom

2004-12-06
Rybny wymarsz po 25-30 mln zł
4 stycznia publikacja prospektu, zapisy kilka dni później - taki jest wstępny plan Graala, dotyczący emisji akcji.
Nie najlepsza ostatnio atmosfera na rynku pierwotnym nie wpłynęła na plany Graala, zajmującego się przetwórstwem rybnym. Spółka z Wejherowa liczy na uzyskanie kapitału dzięki emisji akcji.
- Planujemy uzyskać 25-30 mln zł. Na razie nie dotarły do nas żadne sygnały sugerujące, że mogą być z tym problemy - mówi Adam Guz, doradca prezesa wejherowskiej firmy.
Wstępnie ustalono, że druk prospektu emisyjnego zostanie przeprowadzony 4 stycznia, a zapisy na nowe akcje rozpoczną się natomiast kilka dni później. Na ofertę składać się będzie od 0,8 do 1,67 mln walorów serii E.
- Precyzyjne terminy związane z emisją zostaną opublikowane między świętami a Nowym Rokiem - zapowiada Adam Guz.
Pieniądze są spółce potrzebne głównie na realizację ambitnego planu akwizycji. Do niedawna Graal zajmował się tylko sprzedażą konserw produkowanych na jego zlecenie przez inne podmioty. Teraz rozwija własną bazę produkcyjną. Kilka miesięcy temu przejął Polinord - nowoczesny zakład, który nie był w stanie wykorzystać samodzielnie swoich mocy. Obecnie realizowana jest operacja zakupu Syreny, a są już kolejne plany akwizycyjne. Niektóre negocjacje są w zaawansowanej fazie.
Graal ma 22-proc. udział w krajowym rynku konserw rybnych i razem z giełdowym Wilbo przoduje w branży.
Puls Biznesu